Electrolux EDH 3498RDL

Tepelné čerpadlo

• , zakoupeno v OKAY.cz

• Perfektni.

• Tichá.
    • Dotykový displej, přehledný, jednoduchý, v Češtině.
    • Lehce přístupný filtr (je dokonce dvojitý).
    • Velký buben - dáváme 2 pračky na 1 sušičku.
    • Nepřehřívá ani nezvyšuje výrazně vlhkost v místnosti.
    • Měla by se dát i zabudovat do linky.
    • Osvětlený buben.
    • Má koš na sušení bot, svetrů a plyšáků :-)

Doporučuji.

Výškově nastavitelné nohy: ANO
Hlučnost při sušení (dB): 65
Příkon (W): 900

Provedení výrobku: bílá barva

Skvělá energetická efektivita s profesionální technologií Electrolux
Tato sušička využívá nízkých teplot k jemnému sušení vašich věcí díky profesionální technologii dvojitého čerpadla Electrolux - a je špičkou z hlediska energetické efektivity.

Nejšetrnější sušení vlny - zajištěno zlatým certifikátem Woolmark
Tato sušička byla oceněna zlatým certifikátem Woolmark, který zaručuje, že vaše vlněné věci budou prány s nejšetrnější možnou péčí.

Malé náplně sušte stejně efektivně jako velké náplně prádla.
Tato bubnová sušička automaticky přizpůsobí délku cyklu a spotřebu energie tak, aby odpovídal přesné velikosti každé nálože do 9 kg, a tak šetřila čas i energii.

Sušička, která se učí s vámi
Tato sušička kombinuje uživatelskou přívětivost s jednoduchostí - zapamatuje si nejpoužívanější nastavení, abyste je příště mohli aktivovat jedním dotykem.

Sušte efektivně a potichu
Tato sušička má profesionální energeticky efektivní invertor motor Electrolux pro oblečení, které se suší tak tiše, jako by bylo pověšeno na šňůře.

Uzamkněte vlhkost uvnitř sušičky - a mějte doma čerstvý vzduch
Mějte doma stále čerstvý vzduch - díky spičkovému dvojitému kondenzátoru můžete uzamknou vlhkost z prádla uvnitř sušičky.

Přehled dalších vlastností
Maximální náplň: 9 kg
Technologie tepelného čerpadla dosahuje nebývalé energetické účinnosti - až o 40% úspory energie navíc
Senzor sušičky: senzor snímá, kdy jsou šaty usušené na stanovené úrovni Elektronika v této sušičce měří vlhkost tkaniny a určí konec sušení, když zbývající vlhkost je v souladu s vlhkostí požadovanou programem.
Senzorem upravovaný čas sušení. Na základě vyhodnocení vlhkosti může být prodloužen.
Programy pro bavlnu: suché do skříně, extra suché, připraveno k žehlení, velmi suché
Programy pro syntetiku: suché do skříně, extra suché, připraveno k žehlení
Zpětný chod bubnu uvolní šaty a zabraňuje zamotání a pomačkání
Typ displeje: BF large LCD with text
Možnost nastavení odloženého startu Přejete-li zapnout sušičku v době kdy je levnější proud, nebo mít prádlo usušené ráno hned po probuzení je vhodné použít funkci odloženého startu.
Indikátory fáze sušení pro: funkce proti pomačkání, zchlazování, sušení, konec
Další indikátory: kondenzace, zanesený filtr, nádrž
Volitelný zvukový signál na konci programu
Kapacita a uložení kondenzační nádrže: 5.2 l,v panelu vlevo

Způsob sušení Tepelné čerpadlo
Vnitřní osvětlení LED
Funkce proti pomačkání prádla ano, standardní 90 minut
Funkce programy sušení
Indikátory fáze sušení funkce proti pomačkání, zchlazování, sušení, konec
Další indikátory kondenzace, zanesený filtr, nádrž
Designová řada Inspiration
Funkce čas, stupeň usušení, prodloužená fáze proti mačkání, My favourite plus, Rack time, reverzní, start/pauza, budík, zpožděný start. (multidisplej)

Energetický informační list

Hloubka (cm): 68.00
EAN: 7332543205844

Záruční doba: 24 měsíců

2zákazníci nedoporučují produkt

• Pro mě přijde tichá,nemůžu říct,že by mi její ,,hluk" překážel nebo nějak vadil.
    • Nemusím lítat s prádlem ven a věšet,popř. hlídat si počasí,aby mi prádlo nezmoklo ;-)
    • Koš na boty a svetry atd.
    • Nemusím mít doma sušák v nepříznivém počasí,a tím pádem odpadá nadměrná vlhkost v domě.
    • Jsem velice zklamaná,jak je prádlo pomuchlané,vždy jsem ze sušičky prádlo rovnou skládala a uklízela do skříně. Mám zkušenost s mnoha sušičkami i v zahraničí a nikdy opravdu nikdy jsem prádlo žehlit nemusela,a to žehlím hodně ráda,takže to není kvůli tomu,že bych měla k žehlení odpor,spíše mě štve dvojí spotřebované množství energie,sušení a pak žehlení,bez toho to vážně nejde.
    • Vůbec bych netvrdila,že je šetrná k prádlu.

Velmi drahé (pouze) sušení.

• , zakoupeno v OKAY.cz

• Perfektni.

• Celkem rychlá doba sušení. Bohužel to je prozatím asi tak vše
    • hlučná

Dlouho, opravdu dlouho jsem si přála tuto sušičku. A asi jak moc jsem se na ni těšila, tak o to větší zklamání nastalo.
    V recenzích lidé píší jak je tichá. No, to teda nevím. Asi máme každý jinou představu o tichosti. Zhruba po 2 minutách provozu se spustí jakýsi ventilátor (nevím, jsem ženská a netechnická) a dost nepříjemně hučí po celou dobu sušení. Musím si zavírat dvoje dveře, abych to nemusela poslouchat. Nechápu, jak ji může mít někdo v paneláku. Nevím. Buď mám vadnej kus nebo jsem vadná já. Další poznámku bych měla např. k programu na sušení riflí. Jak jinak, že se srazily :-( ....prý je sušička šetrná k prádlu. No, nevím jak tu šetrnost vysvětlím manželovi na riflích za 3 tisíce :-( Nemluvě o jiných kouscích z šatníku, které se zmenšily min o jednu velikost :-(
    Taky bch ještě ráda zmínila žehlení prádla. Opět spostu recenzí jak nemusíte žehlit. Hahaha- omyl. Musíte-teda alespoň mě by to vadilo mít např nevyžehlené povlečení nebo tričko. I přes rady vytahovat prádlo ihned po skončení sušení.... prádlo je zmuchlané (pozn. suším max 2 kg prádla-peru i suším v malých dávkách). Jediné co je super, tak to jsou osušky. Ty jsou měkoučký - jako nový. To je asi tak vše, takže zvažte téměř dvacetitisícovou investici ...

• velký dotykový displej, jednoduché čištění, výrazné ulehčení žehlení, velký buben a dvířka, nízká spotřeba (máme měřič), stabilní - neskáče.
    • pořád je potřeba žehlička, ale výrazně méně (tak o 60 -70%)
    • manželka by nejraději sušila v sušičce vše, ale ta elektřina:)

Je to naše první sušička. Pro nás velké příjemné překvapení. Spoustu oblečení jde hned do skříně, žehlí se pouze košile nebo trička pola (někdy), či letní šaty (co jsme zatím vypozorovali).

Máme ji ve sklepě (pro nás nováčky je hlučná jako stará pračka tatramatka, ale asi to má tak být). Dost také topí záda sušičky - nedovedu si představit v létě v bytě.

Začátečníkům jako nám doporučuji nastudovat značky na sušení, neboť první triko, které jsme tam dali, a nekoukali na značku, se mi poněkud zmenšilo:)

Za 17.000 Kč je to jistě jedna z nejlepších sušiček na trhu (dlouhodobě jsme srovnávali různé parametry, typy a značky).

Sušička nás tak nadchnula, že uvažuji o koupi stejné designové pračky EL. s velkým displejem.

Všem mohu vřele doporučit.

• Tichá.
    • Dotykový displej, přehledný, jednoduchý, v Češtině.
    • Lehce přístupný filtr (je dokonce dvojitý).
    • Velký buben - dáváme 2 pračky na 1 sušičku.
    • Nepřehřívá ani nezvyšuje výrazně vlhkost v místnosti.
    • Měla by se dát i zabudovat do linky.
    • Osvětlený buben.
    • Má koš na sušení bot, svetrů a plyšáků :-)

Doporučuji.

• + spotřeba A++
    • + jednoduchý a intuitivní ovládací panel (sice v AJ) ale displej se dá nastavit na komunikaci v CZ
    • + displej
    • + jednoduchost čištění filtrů a kondenzátoru (ke všemu max. jednoduchý přístup), vše vyjmuto během 2 - 5 sekund.
    • + vysuší 9 kg
    • + v mém případě úplné stejný design jako pračka ( https://pracky.heureka.cz/electrolux-ewf-1408-wdl/ ) dobře to vedle sebe vypadá
    • "Tato sušička má profesionální energeticky efektivní invertor motor Electrolux pro oblečení, které se suší tak tiše, jako by bylo pověšeno na šňůře." Tak toto tvrzení v popise produktu je více než odvážný bych řekl. 65 dB není zrovna hlučnost prádla sušícího se na šňůře. Ale za zavřenými dveřmi to slyšet úplně minimálně. Upozorňují, že se nebavím o hluku který vydává prádle pohybem v bubnu, ale hluk samotného spotřebiče. Hluk sušení bych přirovnal k hluku pračky (nový pračky) při ždímání.

Je to velice užitečná věc. Perfektně suší a zadržuje vlhkost v nádržce (po každém sušení nutno vylít a vyčistit filtr, ale to je technicky velice jednoduchý úkon). Máme ji doma teprve 3 týdny, ale naprostá spojenost. Úroveň sušení si každý určité velice brzo vychytá podle svých potřeb.
    Proč jsem nedal 100%, ale 90% je jediné hlučnost a zavádějící tvrzení výrobce.

• Tichá
    • velký buben
    • dobře suší
    • nezvyšuje skoro vůbec vlhkost a teplotu v místnosti
    • možnost navolit češtinu
    • filtry a nádržka na vodu se lehce čistí
    • Zatím nic.

Lituji,že jsem si ji nepořídila dříve.Jsem po dvou měsících používání naprosto spokojená.

• , zakoupeno v SlevyElektro.cz

• OK.

žena OK-prádlo načechrané.

• Snadné ovládání.
    • Vejde se velké množství prádla.
  • , zakoupeno v Eldum.cz

• Nízká spotřeba - tepelné čerpadlo
    • Nízké tepelné ztráty (v malé koupelně téměř nezvedlo teplotu)
    • Minimální zvýšení vlhkosti v místnosti
    • Za zavřenými dveřmi téměř není slyšet
    • Časy se upravují dle vlhkosti prádla
    • Umí česky
    • Možné napojení do odpadu součástí- nemá standardní průměr pračkové hadice ,hadička má vnější průměr 12 mm
    • Změna otevírání dvířek
    • Koš na sušení bot součástí
    • V manuálu jsou programy popsány hodně povrchně

Zatím velká spokojenost