Bosch WTW 84360BY

Naprostá spokojenost, doporučuji.

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

Skvělá volba

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

Se zakoupením sušičky jsem dlouho váhala. Bydlíme v rodinném domě už 5 let a dosud jsem sušila, jak se dalo - podle počasí. Ale v období, kdy se pořádně netopí bylo sušení na dlouho. Sušička nakonec zvítězila a po 14 dnech používání bych už ji nevrátila! Uvažovala jsem i o novějším modelu, ale bylo mi jasné, že budu používat je jeden z nabízených 7 programů - suché do skříně, takže těch dalších x navíc u novější řady bych nevyužila. Rozhodla cena. Koupit sušičku s tepelným čerpadlem a s funkcí samočistících kondenzátorů za cenu okolo 15 000,- Kč byla perfektní volba. Sušička jde samozřejmě slyšet, ale za zavřenými dveřmi je to pro nás zanedbatelné (občas se pozastavíme, co to klepe :-)). Pořád si říkám, že v létě budu sušit venku, ale už si tím nejsem tak jistá... Prádlo se sušičky je perfektně suché a voňavé (používám ubrousky z drogerie DM), za tepla se jen uhladí, poskládá a jde rovnou do skříně. Skvěle funguje i na dosušení, kdy se sice spustí celý dlouhý program, ale díky senzorům sušička rozpozná, kdy je prádlo opravdu suché, a sama se vypne (např. mně se vypla po 30-ti minutách místo 2 hodinového sušení). Čištění filtru ve dveřích + vylití kondenzované vody zabere cca 2 minuty. V rozhodování o koupi mi moc pomohly recenze, proto jsem se rozhodla také jednu napsat :-).

Typ sušičky

Změna otevírání dveří: NE
Hlučnost při sušení (dB): 65

Provedení výrobku: bílá barva

Kondenzační sušička EcoLogixx 7

třída spotřeby energie A-40% - o 40% úspornější (pouze 0,28 kWh/kg) než je deklarovaná třída spotřeby energie A (0,48 kWh/kg)

systém sušení pomocí tepelného čerpadla

plně elektronické řízení

náplň prádla: 1-7 kg

spotřeba při sušení (bavlna 7 kg, suché do skříně):

odstředěno v pračce při: 1400 ot./min.: 1,61 kWh el.energie, 106 min.

odstředěno v pračce při: 1000 ot./min.: 1,9 kWh el.energie, 124 min.

systém DUO-Tronic: 7 senzorových a 2 časové programy

SoftDry systém sušení:

velký objem bubnu – 112 l

asymetrické unášeče pro dokonalejší načechrání prádla

elipsovité prolisy bubnu pro rovnoměrné sušení

obsluha senzorových, časových a speciálních programů jedním otočným voličem

speciální programy: vlna finish, mix, Sportswear, extra rychlý 40´

TouchControl tlačítka s LED-ukazateli pro volitelné funkce: start/stop, šetrné, snadné žehlení, časová předvolba

LCD-displej: časová předvolba, ukazatel zbytkového času

LED-ukazatel stavu sušení a doporuční: „vyprázdnit nádržku“ a „vyčistit filtr“

načechrávání na konci programu – až 120 min

akustický signál ukončení programu

SelfCleaning Condenser – samočisticí blok kondezátoru - během průběhu sušení dochází k automatickému proplachování bloku kondenzátoru

vnitřní osvětlení bubnu

závěs dveří vpravo, nelze změnit

možnost podstavby

• spotřeba energie (6)
  • programy (3)
  • poměr cena/výkon (3)
  • hlučnost (7)

• Sušička koupená koncem roku 2011, nejdřív všechno v pohodě, v celé rodině nadšení...poprvé vloni "plná nádržka", oprava 2500,- minulý týden se mi vrátila domů z druhé opravy, cena 3000,- Takže nadšení se změnilo na naštvání...ještě jedna porucha, sušička půjde z domu a koupím si jinou značku. Jak vidím ty recenze, ani jiné řešení není, vada se bude opakovat pořád dokola a opravdu nemám na to, aby jsem do ní každoročně cpala tolik peněz.

Sušičky značky Bosch v žádném případě!!!

• Nevím.
    • Dobrý den,mám stejnou zkušenost. Na začátku makala super. Následně svítí symbol čistění. V záruce vyčistěná.Nyní zkouším proplach horkou vodou.Nenapadá někoh, zda by nestačilo do vody něco přidat , co by nečistoty rozpustilo a na sebe navázalo.Aby se sušička nemusela rozebírat?
    • Děkuji za nápady.
    • Zdeněk

Dobrý den, do zanesení pracuje OK. Ale čistění sušičky každý 3/4 roku je drahá sranda.

• stejný problém jak píší ostatní 2 měsíce po záruce !!! Teď cca. každého půl roku čistím. Takže Bosch už nikdy !!!!!!!!!

Tento výrobek je zralý na hromadnou žalobu spotřebitelů !!!!

• Pokud je sušička funkční - O.K.
    • Vybírali jsme "ZNAČKU" podle tehdejších recenzí. Tuto značku ale již NIKDY. Máme sušičku od ledna 2013, tzn. 3 roky. Od té doby byla sušička již dvakrát nefunkční - hláška - "PLNÁ NÁDRŽKA". První oprava v záruce, druhá byla 3 měsíce po uplynutí záruky za "lidovou" cenu asi 2 tis. Kč. Vždy se jednalo pouze o vyčištění od nečistot, které není schopen filtrační systém zachytit. Z uvedeného plyne, že během 1/4 roku nastane další problém. Sušička tehdy stála bez dopravy 15.990,- Kč. Ještě zkusím radu s 1,5 l horké vody, jinak ji sběrný dvůr ! S ohledem na ostaní recenze je patrné, že tento výrobek nemá na spotřebitelském trhu co dělat.

Jedná se o výrobek a značku, která vytáhne z důvěřivých lidí každou "KAČKUˇ". Již "NIKDY BOSCH" ! ! !

• Po zakoupeni fungovala určitou dobu perfektně.
    • Po určitém čase začala signalizace plné nádobky na vodu a sušička nejela.Po přečtení recenzí jsem vyzkoušel co psal jeden uživatel a nalil asi 1,5l horké vody do prostoru pod filtry a zapnul 30min.program.Sušička zase funguje ale nevím jak dlouho.Jestli zase klekne udělám to samé ale do nekonečna to asi nepůjde.Potom asi rozebrat a vyčistit.

Jinak je ok.

Všem co mají stejnou poruchu se signalizací plné nádrže na vodu. Vyzkoušejte do otvoru kde jsou filtry nalít petku horké vody z kohoutku a zapněte 30 min program sušení na cca 2 minuty, aby vodu vyčerpal do horní nádržky. Já to udělal cca před týdnem a od té doby se zatím chyba neopakovala. Zajímá mě jestli vám to pomůže jako mě.

• Těsně po záruce došlo k závadě (zanešení nádržky prachem) viz. ostatní záporné recenze - cena opravy (vyčištění) v servisním centru BOSCH cca 2500,-
    • Příští čištění si udělám už sám, ale štve mne přístup značky BOSCH, že hází vinu na uživatele (bláboly s aviváží, apod..přičemž chyba je na straně špatné konstrukce). U ostatních značek se snaží chybu řešit, zde ne. Naopak, pěkně si za to nechají zaplatit a ještě z lidí dělají telata.

V domácnosti máme téměř jen spotřebiče Bosch - bral jsem to jako dobou značku a mám rád když, k sobě vše pasuje, ale když jsem měl problémy s ledničkou této značky, říkal jsem si náhoda (jednokompresorovka - stále funkční, ale je nutné jí často rozmrazovat, jinak přestává fungovat chladnička, jede jen mrazák - asi také konstrukční chyba), nyní sušička opět problém.
    Tak nevím, asi na výrobky značky Bosch už kašlu, už jen díky chování k zákazníkům :/ ..(chápal bych omluvu a symbolickou cenu za opravu, né výmluvu a nařknutí, že neumíte prát a je to vaše chyba, to je ostuda a špatně).

• Signalizace plné nádržky.První oprava těsně po záruce.Na recenzých jsem se dočetl o zaneseném čerpadlu a čidla u čerpadla.Po vyčtených radách od pana Richarda,jsem vyčistil nádržku u čerpadla sám.Šikovný kutil to zvládne bez problému.Trvalo mi to asi 2,5hod.Kompletně rozhodíte a musíte se dostat do místa pod bubnem kde je čerpadlo s čidlem.Vybrat nános a sušička zase pojede do doby dalšího nánosu.Děsila mne představa,že zaplatím za opravu a časem dojde ten sám problém.Snad je sušička vyrobena tak,aby neměla dlouhou životnost.Kdo navrhl takovou sušičku,tak bych mu dal k úhradě veškeré náklady s těmato uvozovkách opravama.Podle mne se jedná o kostrukční chybu.Mám pračku značky BOSCH,již 12 let,jediná oprava výměna uhlíků.Tak kde je problém?

Děkuji všem,kteří píší recenze.Hodně mi to pomohlo při rozhodování jestli volat servis,nebo si to opravit sám..Další sušičku bosch si určitě pořizovat nebudu.Hodně stěstí při výběru.

• po roce a následně po opravě znovu se projevila závada s nefunkčností sušičky - sama se vypne protože hlásí plnou nádobu na odpadní vodu, která je ovšem prázdná. V záruce Bosh první závadu bezplatně opravil, při opakované poruše pár měsíců po uplynutí záruky se již k opravě nehlásí se stupidní výmluvou, že používáme moc aviváže (kterou kvůli ochraně citlivé pokožky našeho malého dítěte nepoužíváme vůbec. Oprava stojí 2 tisíce, což je 12,5% pořizovací hodnoty a vydrží tak rok. A toto má platit klient, výrobce za nic nemůže... Na identický problém upozorňuje mnoho jiných uživatelů. Máte-li podobnou zkušenost, kontaktujte mne prosím, rád bych sdružil podobně zklamané a podvedené klienty a společně požadoval úhradu oprav po výrobci, protože se jedná evidentně o konstrukční vadu výrobku. Tuto ovšem nemůže uživatel nijak ovlivnit, má ale platit tisícové částky za jejích DOČASNÉ odstranění s tím, že se vada bude opět opakovat....
    • Chcete - li se přidat k mému boji za uplatnění svých práv u nadnárodní společnosti Bosch, kontaktujte mne prosím na adrese [email protected]

Nekupujte výrobek, kde za každý rok provozu budete platit tisícové částky za servisní úkony pro odstranění vady, kterou sami nezpůsobujete a ani jí nemůžete předejít

• -prádlo dobře a rychle suší
    • -velký výběr programu
    • -po půl roce užívání ,prasklo madlo na dvirkach susicky.....snaha reklamovat u bosch servisu-bez úspěchu....výměna za nové madlo nás vyšla na 1200,- . !!!!! Přitom nové madlo stojí prý 220,- ....tudíž montáž nás vysla ná skoro 1000,-....bohužel madlo nešlo sehnat jinak, než přes B.servis....jinak by manžel opravil sám.Navíc jsme čekali 14 dní, než servis dorazil.
    • -hlučnost
    • -chybí mi dětská pojistka

V zásadě žádné velké nedostatky jsem nenašla ani po 2,5 letech užívání-pokud nebudete muset využít Bosch servis-špatná zkušenost!Susicku celkové jako pomocníka hodnotím kladne.