Blomberg TKF 8461AGC

• Přehledný display
    • Vyšší spotřeba
    • Vyšší vytápění místnosti
    • Nutno kvalitně větrat v průběhu sušení

Produkt mi byl doporučen pracovníkem HQ elektro na základě zkušeností, poruchovosti.

Typ sušičky

• Nerezový buben: Ano
  • Košík na sušení bot: Ano

PROGRAMY A FUNKCE

Programy: 16

Vhodné k žehlení (bavlna)

Vhodné k oblečení (bavlna)

Extra suché (bavlna)

Vhodné k žehlení (syntetika)

Vhodné k oblečení (syntetika)

Sušení vlny v košíku

Viskóza

Hotovo za 35 min.

Sport

Košile 15 min.

Časovaný program (10-160 min.)

Odložený start: Ano

BEZPEČNOST

Bezpečnostní funkce: Dětský zámek panelu

Upozornění na zanesení filtru

Upozornění na ukončení sušení

Upozornění na plný zásobník kondenzátu

Automatické ochlazení bubnu

• Rychlost sušení
    • Měkkost prádla
    • Prádlo nádherně voní
    • Téměř nežehlím

Sušku jsme si nechali doporučit u ověřeného prodejce. Téměř všechny spotřebiče máme od této značky, proto jsme neváhali. Jediné, co nás trošku odrazovalo je topné čerpadlo a tím pádem vyšší spotřeba, ale mnohdy se udává spotřeba vyšší, než je skutečnost (výrobci počítají s prádlem vypraným na 1000ot., když perete na 1400ot., sušící proces trvá kratší dobu a klesá spotřeba). Když ne, tak se za těch pár stovek ročně navíc rychlost sušení vyplatí. Uvidíme při vyúčtování elektřiny, máme ji zatím půl roku.
    Suší rychle, prádlo krásně nadýchá a zůstává na něm vůně i po několika týdnech ležení ve skříni. Aviváž používám, ale není třeba. Skládám ještě za tepla, téměř vůbec nežehlím. Do dvou hodin mám vypráno a prádlo leží suché ve skříni ;-)
    Sušička nijak nepřidává na vlhkosti v bytě, naši komoru sice vytopí, ale nijak zvlášť to nevadí.
    Koš na boty se teprve chystám vyzkoušet. Krásně vysuší a nadýchá peřiny, péřové bundy i bundy vyplněné jiným materiálem. A neřeším podle štítků, jestli prádlo do sušičky patří nebo ne, program na syntetiku a sport je dostatečně šetrný, zatím se srazila dvě trika za pár peněz, takže žádná katastrofa.
    Zatím jsme naprosto spokojeni.

• 2 plné pračky usuší bez zbytkové vlhkosti za 1 hodinu a pět minut, koš na vlnu nebo obuv, není třeba čistit kondenzátor ( jelikož nemá tepelné čerpadlo ) po 5 letech v servise ( za 2500,- kč). Toto čištění čeká všechny sušičky s tepelným čerpadlem!!! Sušička je stavěná na 8000 sušicí h cyklů bez servisu ( vyzkoušeno ). Neopotřebovává tolik prádlo jako sušičky co suší třeba 3 hodiny a více.
    • Nevím.

Po té co jsem pořídil jednu z nejprodávanějších nejúspornějších sušiček jsem ji vrátil a pořídil tuto. (Dlouho sušila a ničila prádlo. Navíc bych každých cca 5 let musel volat servis )... Spotřeba vůbec není tak vysoká jak se udává. Vzdledem k životnosti a bez servisu kvůli čištění kondenzátoru je mnohem ekonomičtější než sušičky s tepelným čerpadlem.

• - suší výrazně lépe, než s tepelným čerpadlem
    • - tepelný výměník lze vyjmou a vyčistit
    • - okýnko dovnitř
    • - dobře zvolené programy na sušení
    • - sušák na boty
    • - trochu vyšší spotřeba (ne ale tak, jak je někdy prezentováno)

Vyměnila jsem ji za předešlou s tepelným čerpadlem, protože v našem místě, kde více řešíme vlhkost nedokázala dobře prosušit prádlo. Například na sedmi osuškách usuší tato o 1,5dCl vody více. Naštěstí jsem ji koupila u dobrého prodejce (elektrodvorak.cz) a bez problémů mi ji vyměnili za tento typ. Spotřeba není trojnásobná, jak se někdy mylně uvádí, ale tak 1,5x vyšší. Je to proto, že tyto sušičky jsou certifikovány na vyždímané prádlo na 800ot., kdežto s tepelným čerpadlem na 1200ot. Pokud dám této 1200ot. vyždímané prádlo, spotřebuje výrazně méně, ale hlavně výrazně rychleji. A to je pro mně důležité.