Recenze Beko DE 8635 RX0

Ověřené recenze Beko DE 8635 RX0

Martin Čáka

Přidáno: 1. června 2018

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Suší výborně (i při méně vyždímaném prádle na 1000 otáček)
  • Velmi tichý chod
  • Jednoduché ovládání - CZ distribuce / CZ popisky - široká škála programů
  • Program proti pomačkání (pootáčení bubnu po skončení programu)
  • Prádlo je nadýchané a jen minimálně zmačkané (samozřejmě to není žehlička)
  • Možnost zapamatování vlastní volby nastavení programu
  • Možnost otočení otevírání dvířek
  • Nastavení hlasitosti při ukončení cyklu
  • Snadné čištění obou filtrů
  • Velmi dobré zpracování a slícování dílů
  • Možnost napojení na odpad
  • Možnost prodloužení záruky na 5let (10 let motor standard)
  • Nízká spotřeba energie A+++-10%
  • Nejlepší poměr kvalita / cena!
  • VÝHODA - SUŠIČKA NEMÁ AUTOMATICKÉ ČIŠTĚNÍ KONDENZÁTORU !!! - vysvětleno v odstavci níže...
  • Super pomocník, sušička splnila očekávání

• SHRNUTÍ
Sušičku jsme dlouho vybírali a po přečtení všech testů, recenzí a srovnání jsme nakonec zvolili tuto. Suší velmi dobře, v prádle zůstává opravdu jen minimum vlhkosti. Samozřejmě si jednotlivé programy musíte nejprve pořádně ozkoušet a vychytat správné nastavení. Prádlo je po vyndání svěží, nadýchané a více provoněné než z klasického sušáku (stačí používat i méně aviváže). Zmačkanost prádla je minimální, stačí poskládat a uložit do skříně, samo se uhladí.. (upozorňuji, že prádlo není úplně hladce rovné, není to žehlička a nikdy nebude :)). Délka trvání programů je normální a sušička téměř vždy čas u jednotlivých programů zkrátí (pro informaci dáváme max. 6kg prádla). Jednotlivé programy jsou intuitivní, dají se jemně doladit (lze přidávat v jemných krocích účinek sušení)... Programová nabídka je kompletní, takže ji ani nebudu rozebírat... PROSTĚ SUŠÍ TAK JAK MÁ SUŠIČKA SUŠIT!

• KVALITA ZPRACOVÁNÍ
Co bych chtěl zmínit je kvalita zpracování jednotlivých dílů, slícování a plastů. Než jsem sušičku objednal, byl jsem se podívat v několika elektroprodejnách a zkoumal jak která sušička vypadá, mechanicky funguje, zavíral a otvíral dvířka, mačkal tlačítka, zkušebně vyndaval a nandaval filtry, atd. Po mém testování mohu s přehledem říci, že BEKO je se zpracováním na velmi vysoké úrovni a v některých případech dokonce lépe než např. MIELE, AEG, SIEMENS - BOSCH (jedno a to samé). Slícování a kvalita předních výrobců už dávno není co bývala, poslední tři jmenovaní se dnes vyrábějí stejně v Polsku takže mluvit zde o nějaké "německé" kvalitě už vlastně ani nelze. (Tím samozřejmě nehaním věhlasné výrobce, prostě doba je taková). Nesedící / neslícované díly naleznete dnes u všech značek a všech výrobců (odvíjejí se nejspíše od toho, která "směna" danou sušičku vyráběla.. jestli to byla páteční, v lepším případě pondělní, a nejhůř víkendová :D).. zpět k hodnocení... Nejhorší mi dokonce přišel nadmíru přeceňovaná MIELE. Kryt nádržky jedné z vystavovaných sušiček na vodu neseděl nejvíce ze všech a kvalita zpracování rozhodně neodpovídala ceně. Vnitřní zpracování jednotlivých dílů samozřejmě nemohu hodnotit a ukáže jej až čas.

• ZAPLAŤ PÁNBŮH KLASICKÉ FILTRY
Ještěže se do tak kvalitní a vyspělé sušičky nemontuje automatické čištění kondenzátoru. Sušička má klasické filtry, které se snadno čistí... horní filtr stačí opláchnout pod kohoutkem nebo sprchou, spodní filtr taktéž s tím rozdílem, že u něj musíte pod tekoucí vodou prsty nebo houbičkou setřít jemný, nalepený prach. Filtry zachytí veškeré cucky a chlupy, které v prádle po vyprání zůstanou. Po pravidelném čištění mohu říci, že bych rozhodně automatiku nechtěl!.. Množství jemného prachu z uvolněných tkanin je opravdu enormní a z filtrů se musí jemně, ale hlavně "mechanicky" očišťovat. Pouhé opláchnutí ve vodě (platí hlavně pro spodní filtr) nemůže v žádném případě stačit. Jemné zbytky z tkanin, nebo chlupy prostě jen tak neopláchnete... musí se mechanicky otřít! U automatického systému tento filtr není, nečistoty se zachytávají přímo na žebrech kondenzátoru a ty se pak několikrát za cyklus proplachují pouze zkondenzovanou vodou z nádobky. Jakékoliv mechanické čištění tedy není možné, a tlak kterým se kondenzátor proplachuje, nebude nikdy tak velký, aby nalepené nečistoty dokonale spláchl! Kondenzátor se tedy po nějaké době musí zanést a bude nutné jej nechat odborně vyčistit / vyměnit. Proplach dle mého názoru, nikdy nedokáže splnit stejnou funkci jako klasické filtry a jejich mechanické mytí! Automatika sice ušetří minimální množství času, ale v případě zaneseného kondenzátoru a přepočtu na náklady se karta obrátí.

+ Ke kondenzátoru s klasickým filtrem se vždy a relativně snadno dostanete! Případná oprava bude vždy jednodušší a levnější. Pro šikovnější půjde kondenzátor vyčistit svépomocí.

- Automatické čištění kondenzátoru bude vždy nepřístupné pro údržbu, případné čištění! Postupné zanášení zvýší spotřebu elektrické energie a sníží účinnost sušení. Případná oprava bude drahá, vyčištění svépomocí nejspíše neproveditelné.

• PRODLOUŽENÍ ZÁRUKY
Jeden z důležitých faktorů při výběru byla také záruka.
Tato sušička má klasickou záruku 2 roky / 10 let na invertorový motor, lze ji však prodloužit na 5 let plné záruky pomocí kupónu BEKO, který jsme pořídili za 1500 Kč a je v prodeji běžně na internetu (my jsme kupovali na vede.cz). Jen tak informativně dodám, že tato záruka je použitelná na jakýkoliv výrobek BEKO.

Závěrem tedy ještě jednou zdůrazňuji, že kvalita koupené sušičky BEKO je opravdu příkladná a mohu ji já... a hlavně má žena vřele doporučit.

Radka

Přidáno: 13. května 2018

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Zatím vysušila včechno, co jsme do ní dali. Bez problému bylo i sušení svetrů na programu vlna. Sušička je celkem tichá, určitě tišší, než naše pračka. V bubnu je světýlko, které fascinuje manžela.
  • Nejedná se o nevýhodu produktu, spíš upozornění, pro intstalaci sušičky Beko na jiné druhy praček. Melí jsme problém s mezikusem. Dočetli jsem se, že mezikusy Beko se moc nehodí na jiné typy praček a také jsme chtěli vysouvací poličku. Koupili jsme mezikus elektrolux, který měl dle recenzí sedět, ale sušička má pro tento mezikus nožičky moc vzradu a nevejdou se.

Přidáno: 4. dubna 2018

Zakoupeno v Digiboss

• jsme v zácviku :-) hodně funkcí, srozumitelné ovládání, tichost

na displeji jsou české a slovenské popisy ???

Přidáno: 29. března 2018

Zakoupeno v TIVIS.cz

Zatím mám krátce ale jsem spokojen. Hodně záleží na volbě programu k oblečení které tam dáte. Pokud zvolíte špatně může se stát že je prádlo trochu vlhké po vyndání. Chce to čas se s tím naučit pracovat pořádně. Já jsem spokojen akorát jsem zjistil že hodně věcí podle štítku nesmí do sušičky což jsem nikdy předtím při nákupu neřešil. Ale věci které tam nesmí jsem sušil a jsou v pořádku. Za mne určitě doporučuji.

Ověřený zákazník Elektro Oáza

Přidáno: 25. března 2018

Zakoupeno v Elektro Oáza

Velmi krátce používána, proto pouze první dojmy - poměrně tichá, suší opravdu do sucha.

Terikus

Přidáno: 24. března 2018

• Dobře suší
  • Prádlo není zmačkané
  • Lehké ovládání
  • Po skončení programu se bubem otáčí, což je fajn, protože tón při skončení sušení není slyšet
  • Spotřeba
  • Horší zpracování
  • Vyšší hlučnost, občas mám pocit, že nám v koupelně přistává letadlo
  • Potichý tón skončení programu

Produkt budu srovnávat se sušičkou LG, která u nás kvůli závadě sloužila pouze půl roku, ale byli jsme s ní spokojeni. Bohužel ne s kvalitou servisu a proto jsme se rozhodli pro Beko. Na první pohled je oproti LG hůř zpracovaná co se plastů týče. Semtam ze stříbrné dekorace vylézá cosi (vypadá to jako vata). Vyjímatelný filtr je ve srovnání také hůře zpracován. Je i hlučnější. Suší srovnatelně dobře. Ale pro Beko hovoří o dost nižší spotřeba a o mnoho více kladných recenzí. Věřím, že nás Beko ještě překvapí a hlavně vydrží déle než její předchůdkyně.

Přidáno: 19. března 2018

Zakoupeno v Digiboss

Spokojenost maximální, ovládání jednoduché, skvělá pomoc do domácnosti.

Registrovaný uživatel

Přidáno: 17. března 2018

Zakoupeno v Obchody24.cz

Za tuto cenu maximum funkcí a nizká spotřeba energie...

Přidáno: 9. března 2018

Zakoupeno v Digiboss

• spokojenost, suší dobře, prádlo je nadýchané. jen při sušení na vlnu je hlučná. jinak super

Přidáno: 8. března 2018

• spnila moje očekáváni
  • prádlo je nadýchané a dostatečně suché
  • široký výběr programů

Přidáno: 25. února 2018

• Pomer cena vs. vykon
  • Zatim nic

Ověřený zákazník elektropecka

kemir

Přidáno: 23. února 2018

Zakoupeno v elektropecka

Krátká doba na objektivní hodnocení.Až na hluk kompresoru při provozu zatím spokojenost

Přidáno: 18. února 2018

Zakoupeno v KupToTu.cz

• již žádné věšení prádla v bytě
  • prádlo krásně suché,měkké a voňavé

Ověřený zákazník Nakupka.cz

Přidáno: 16. února 2018

Zakoupeno v Nakupka.cz

Je to velká pomoc, není třeba věšet prádlo a skoro nic ani žehlit. Prádlo je krásně jemné, nadýchané a provoněné a za hodinku usušené. Akorát mi sušička přijde hlučnější než pračka. Taky odstraní hoodně vlasů, nití, žmolků. Jsem ze sušičky nadšená a těším se až zas budu prát a sušit :-) Dlouho jsem váhala nad koupí, ale opravdu to stojí za to. Hlavně v domácnosti s malýma dětma je to super. Délka sušení je u 7kg a programu bavlna do skříně cca 1,5hod. Sice po zapnutí svítí čas 3,5hod, sušička ale během sušení měří vlhkost a zkracuje délku cyklu.

Alena V.

Přidáno: 12. února 2018

Naprostá spokojenost
cena + výkon

Reakce obchodu  ONLINESHOP.cz

velice nás těší Vaše spokojenost se sušičkou.

Kateřina

Přidáno: 5. února 2018

• suší
  • není hlučná
  • zvukové upozornění na ukončení sušení

Sušičku jsem vybírala na základě ostatních recenzí a samozřejmě parametrů, které má. Dosavadní zkušenost, byť zatím krátká, je velmi pozitivní, a značka Beko nezklamala. Sušička nedělá zbytečný kravál, samozřejmě s ohledem na druh sušeného materiálu, zipy při sušení trošku mlátí o buben, ale nic dramatického. Prádlo je krásně heboučké, voňavé, dokonce z mikiny zmizela většina "pucků". Filtry je třeba vyčistit po každém sušení, zachycují velké množství prachu, vláken oblečení, a v našem případě i psích chlupů. V tuto chvíli hodnotím opravdu kladně, jsem s výběrem nad míru spokojená. Poměr cena/kvalita perfektní.

Barča

Přidáno: 31. ledna 2018

perfektní poměr cena - výkon

Pavla Bezová

Přidáno: 31. ledna 2018

Zakoupeno v e-Beko

• Sušička je mnohem tišší a také mnohem rychlejší v sušení, než její předchůdkyně u nás doma AEG. Jsem s ní zatím nadmíru spokojená. Doufám, že to nezakřiknu :)

zatím nic

Jedlička

Přidáno: 29. ledna 2018

Zakoupeno v e-Beko

• funkce proti zmačkání prádla po skončení sušení
  • dětská pojistka
  • možnost napojení na odpad
  • přehledné nastavení + široká míra programů
  • nastavení hlasitosti při ukončení cyklu
  • trochu hlučnější, ale nemám srovnání s jinými
  • čištění filtrů

Po cca týdnu provozu jsme se sušičkou spokojeni. Během sušení průběžně vyhodnocuje a upravuje dobu zbývající do konce programu. Většinou je program ukončen dříve, než je uvedeno při spuštění, ale to je závislé na množství prádla a zbytkové vlhkosti z pračky.

petKa

Přidáno: 27. ledna 2018

Zakoupeno v KupToTu.cz

• Prádlo je rychle suché, a krásně voní.
  • Snadná údržba i obsluha sušičky
  • Mnoho programů na výběr
  • Některé kapuci a kapsy po dosušení zůstanou vlhké. Ale nemám ještě zdaleka vyzkoušené všechny programy.

Celkově jsem opravdu nadmíru spokojená. A mohu jen doporučit. Ušetří opravdu spoustu místa (sušák) a času.

Přidáno: 26. ledna 2018

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• Susicka je uzasna,ticha,pradlo je krasne suche
  • Malo hlasita signalizace konce suseni

Reakce obchodu  ONLINESHOP.cz

děkujeme za Vaši recenzi a přejeme hezký zbytek dne.

Ověřený zákazník elektro Urbánek

Přidáno: 25. ledna 2018

Zakoupeno v elektro Urbánek

• jsem nadsena ze susicky,skoda,ze jsem si ji nekoupila driv.uz mi po baraku neprekazi susaky z pradlem.toho prachu co zachyti,to je neskutecny.

Přidáno: 25. ledna 2018

• je tichá
  • dobrá cena za kvalitní sušičku
  • prádlo pěkně suché, pokud se dodrží pokyny a nemíchá se bavlna s jiným druhem
  • volba z více programů dobrá

Reakce obchodu  ONLINESHOP.cz

velice nás těší Vaše spokojenost se sušičkou.

Ověřený zákazník VEDE.cz

super

Kkatja

Přidáno: 16. ledna 2018

• Poměrně tichá
  • Dá se připojit na odpad
  • Dětská pojistka
  • Možnost otočení dvířek
  • Nízká spotřeba
  • Tichý signál při ukončeni
  • Nutno vychytat správný program, aby prádlo bylo opravdu suché
  • Nutnost čištění filtru

Je to naše první sušička, tak moc nemám s čím porovnávat, ale zatím spokojenost. Poměrně rychle usuší pračku prádla (cca do hodinky) prádlo je voňavé a nadýchané i bez použití aviváže, při pečlivém složení není nutnost žehlit. Hlučnost taková jak jsem očekavala. Pokud chci, aby bylo prádlo opravdu suché, např.i v pase kalhot, musím volit vyšší intenzitu sušeni.

Ověřený zákazník ELECTRO

Zakoupeno v ELECTRO

sušička je jednoduchá na ovládání,má všechny programy které potřebuji

Ověřený zákazník DobréElektro.cz

Honza

Zakoupeno v DobréElektro.cz

• Skvělý pomocník.Splnila očekávání
  • Nevim

Ověřený zákazník DobréElektro.cz

Robert - Kadaň

Zakoupeno v DobréElektro.cz

Perfektní - přesně splnila naše očekávání.

JOK

Přidáno: 11. ledna 2018

Zakoupeno v Obchody24.cz

Je to naše první sušička a tak nemáme žádné srovnání, ale vybrali jsme ji na základě doporučeno obchodu Spořílek.cz . Určitě je to ale velice dobrý pomocník, prádlo je svěží, nydýchané a příjemné na omak. A hlavně nemusíme mít zejména teď v zimě nikde rozvěšené prádlo, vše se dá ihned uklidit do skříní.
Jsme s výrobkem velice spokojeni.

Ověřený zákazník Elektro Kamik

Přidáno: 9. ledna 2018

Zakoupeno v Elektro Kamik

• Nízká spotřeba energie
  • Prádlo suché i přes ždímání při 1000 otáčkách
  • Relativně tichá
  • Možnost napojení na odpad
  • Možnost zapamatování vlastní volby

Sušičku mám krátce. Její ovládání je jednoduché. Vybírala jsem sušičku s co nejmenší spotřebou energie a i podle hodnocení, které skutečně odpovídá i mé krátké zkušenosti.

Martin

• Prádlo suší skvěle.
  • Snadná obsluha i při čištění.
  • Trochu náročnější zvolit ten správný program pro dokonalý výsledek.

Reakce obchodu  ONLINESHOP.cz

děkujeme za Vaši recenzi a přejeme hezký zbytek dne.

-et-

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

zatím nemůžu hodnotit, jsme ve zkušebním provozu - sušili jsme zatím asi 3x. Ale je to moje 1. sušička, tak jako tak jsem z ní nadšená. Odpadlo to věčné roznášení po radiátorech, přeschlé prádlo, atd.

Reakce obchodu  ONLINESHOP.cz

doufáme, že budete spokojen/a i po řádném vyzkoušení sušičky.

Martin

Zakoupeno v Digiboss

Jen několik sušení. Má první sušička. Zatím bez problémů - dobře suší. České menu. Spokojenost.

Ověřený zákazník Elektrochram

Přidáno: 3. ledna 2018

Zakoupeno v Elektrochram

Sušičku mám krátce ale jsem s ní zatím spokojená

Přidáno: 2. ledna 2018

Zakoupeno v e-Beko

pohodlné, suché prádlo, zatím vše ok

Přidáno: 30. prosince 2017

Zakoupeno v e-Beko

Je to dost krátká doba na recenzi ,zatím bez problémů jen to časté čištění ,dá se říct každá druhá náplň

Hanka

Přidáno: 15. prosince 2017

Funguje dle ocekavani

Přidáno: 15. prosince 2017

Zakoupeno v TIVIS.cz

• Dlouho jsem se rozhodovala mezi značkou Beko a Whirlpool,nakonec zvítězila Beko.Rozhodla kladná recenze ostatních kupujících a uváděná nízká spotřeba el.energie A+++-10%.
  • Bála jsem se,že vzhledem k její šířce téměř 60cm nám neprojde futry,které máme rovněž 60cm,ale prošla!

Již jsme měli sušičku LG,bohužel po necelých třech letech se nám odporoučela,tak doufám,že tato vydrží déle,protože prádlo sušené na sušáku a v sušičce se snad ani nedá srovnat.

Přidáno: 14. prosince 2017

Zakoupeno v KupToTu.cz

• při své výbavě je za velmi rozumnou cenu

Zatím je sušička bez problému, ale čas ukážde zda jde opravdu o kvalitní výrobek.

hugous01

Přidáno: 12. prosince 2017

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

Zatím jí používáme krátce, takže si zvykáme a hledáme nejvhodnější program. Každopádně produkt vřele doporučuji. Sušička suší jak má, zkoušíme všechny programy s příslušným typem oblečení. Celkem tichá. Jediné, co se mi nelíbí, tak je velmi málo slyšitelný tón upozornění na konec programu. Sušička sama vyhodnotí množství a vlhkost vloženého prádla. Manželka se zprvu zdráhala ke koupi, ale teď si jí nemůže vynachválit. Hlavně také, že konečně zmizely ty sušáky na prádlo z bytu. Popravdě musím říci, že po dlouhé době také cítím vůni prádla, ačkoliv jí jiní po vysušení v sušičce necítí. Vybíral jsem dle recenzí a spotřeby. Za mě a manželku doporučuji, super volba.

Reakce obchodu  ONLINESHOP.cz

Dobrý den, děkujeme za Vaši recenzi produktu, jsme rádi, že je spokojenost s výrobkem. Těšíme se na Vaše další nákupy.

Přidáno: 9. prosince 2017

(Upraveno 9. prosince 2017)

• spokojenost
  • zatím funguje jak má

mírně poškozeno při dodání vinou dopravce .Okamžitě a bezprodleně kladně vyřízena reklamace obchodem !!!

František

• super cena

onkl

Přidáno: 28. listopadu 2017

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

tento produkt vyskousen k plne spokojenosti nema zadnou chybu vrele kazdemu doporucuji

Reakce obchodu  ONLINESHOP.cz

Dobrý den, děkujeme za Vaši recenzi produktu, jsme rádi, že je spokojenost jak s výrobkem, tak s našimi službami. Těšíme se na Vaše další nákupy.

Míla

Přidáno: 12. září 2017

Zakoupeno v KupToTu.cz

Dobrý den, sušičku mám krátce zatim velmi spokojen. Volba byla značky Beko protože máme už 7 let pračku Beko a slouží bez problému.

Hans

Přidáno: 12. listopadu 2017